مدیر باغبانی2

برداشت بیش از ۸ هزار تن محصول زردآلو در جنوب کرمان

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی حنوب کرمان دکتر صادق حسین زاده مدیر باغبانی در این خصوص گفت: سطح زیر کشت زرد آلو در منطقه جنوب کرمان بیش از ۱۲۴۸ هکتار و از این سطح پیش بینی میشود حدود ۸۱۱۴ تن محصول زرد الو از باغات مناطق سردسیر جنوب کرمان برداشت شود.

وی بیان داشت: بیشترین سطح زیر کشت درختان زردالو  با سطح ۱۲۱۸ هکتار به شهرستان جیرفت اختصاص دارد.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان اظهار داشت: محصول تولیدی و برداشت شده زردالو جنوب کرمان در بازارهای استان کرمان و سایر استان های همجوار به فروش میرسد.

وی عنوان کرد: جنوب کرمان یکی از مناطق منحصر به فرد ایران است که دارای ۸۶ هزار هکتار سطح زیر کشت انواع محصولات سردسیری، گرمسیری و محصولات گلخانه ای میباشد که حدود ۸ هزار هکتار از آن به تولید محصولات سردسیری هسته دار و دانه دار مانند: سیب، گلابی، به، زردالو، گیلاس، شلیل، آلو ، هلو، گردو، آلبالو و سایردرختان سردسیری اختصاص دارد.

وی خاطر نشان کرد: باغداران محترم در هنگام کاشت نهال زردآلو قبل از هر چیز باید به شرایط اقلیمی و منطقه آب و هوایی خود دقت کنید که نیاز سرمایی زردآلو برای گلدهی تامین شود و رقم نهالی که انتخاب می‌کنید با شرایط محیطی منطقه سازگار باشد و حتما از نهالهای سالم و شناسه دار و از مراکز فروش نهال مجوز دار خریداری گردند.