آئین معرفی و تکریم مدیر جهاد کشاورزی شهرستان عنبرآباد برگزار شد

با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان، مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه، فرماندار و امام جمعه شهرستان عنبرآباد، مدیر عامل شرکت کشت و صنعت جیرفت، مدیرکل امور عشایر جنوب کرمان، فرمانده ناحیه مقاومت سپاه شهرستان عنبرآباد، معاونین و مدیران ستادی و شهرستان ها و جمعی از مسئولین محلی و کشاورزان مهندس ابوالحسن پیرنیا به عنوان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان عنبرآباد انتخاب و از زحمات مهندس محمدعلی  وحیدی نیا تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان دکتر احمد احمدپور در مراسم معارفه مدیر جهاد کشاورزی شهرستان عنبرآباد گفت:اصلاح و جوان سازی هرم مدیریتی نیروی انسانی، اجرای الگوی کشت، افزایش بهره وری با استفاده از از برنامه های پژوهشی و افزایش ضریب نفوذ دانش در بخش کشاورزی سه هدف سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان بوده که تا کنون در تحقق این اهداف موفق بوده ایم.

وی بیان داشت: با توجه به اینکه شهرستان عنبرآباد قطب باغداری جنوب کرمان است و مرکز اصلی خرید خرما قرار دارد با توجه به ورود آفت سوسک سرخرطومی حنایی به این شهرستان اکیپ های ردیابی و مبارزه به خوبی در حال مبارزه با این افت هستند و در صدد راه اندازی قرارگاه زیستی برای مبارزه با این آفت هستیم.

دکتر احمدپور اظهار داشت: با توجه به شرایط کشاورزی شهرستان عنبرآباد جشنواره های خرما و مرکبات برای معرفی پتانسیل های این شهرستان و منطقه جنوب کرمان در دستور کار قرار گرفته که در برگزاری آنها موفق عمل کرده ایم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان بیان داشت: گندم مهمترین محصول استراتژیک در جهت اصلاح الگوی کشت می باشد که تا کنون ۹۶ درصد این محصول توسط ۴۰۰ کمباین برداشت شده و در سال زراعی جاری  رشد ۷۰ درصدی افزایش عملکرد این محصول را شاهد هستیم.

وی در پایان از تکمیل زنجیره تولید مرغ با کمک شرکت کشت و صنعت و شرکت ملی مس ایران برای جلوگیری از وابستگی این نیاز معیشتی در منطقه جنوب کرمان خبر داد.

حجت الاسلام سید بهروز حسینی زاده مسئول محترم حوزه نمایندگی ولی فقیه نیز در حاشیه مراسم معرفی و تکریم مدیر جهاد کشاورزی شهرستان عنبرآباد ضمن عرض تسلیت به مناسبت رحلت رهبر کبیر انقلاب اسلامی و قیام ۱۵ خرداد گفت: امروزه امنیت غذایی مؤلفه اصلی قدرت کشور ها در کنار امنیت نظامی و اقتصادی قرار گرفته بطوریکه جنگ روسیه و اکراین نمونه بارز این مقوله مهم قرار گرفته است و باید با کار و تلاش و مدیریت جهادی نیاز غذایی مردم تامین گردد که خوشبختانه این مهم توسط مدیران و کارشناسان بدنه سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان و وزارت جهاد کشاورزی محقق شده است.