امروز : شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۴۰

مهندس مجید فرخی مدیر حفظ نباتات سازمان :

ادامه روند مبارزه با آفت سرخرطومی حنایی خرما در شهرستان منوجان

مشاهده آفت قرنطینه ای سرخرطومی حنایی خرما در سال 96 در مناطقی از شهرستان منوجان
ادامه روند مبارزه با آفت سرخرطومی حنایی خرما در شهرستان منوجان
یکشنبه | ۱۳۹۷/۰۵/۲۸ - ۱۶:۵۵ |
کد خبر : ۷۰ |
اخبار داخلی

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان مهندس مجید فرخی مدیر حفظ نباتات سازمان در این خصوص گفت :با توجه به مشاهده آفت قرنطینه ای سرخرطومی حنایی خرما در سال 96 در مناطقی از شهرستان منوجان. این مدیریت با استقرار اکیپ هایی در منطقه عملیات ردیابی، تیمار و پاکسازی درختان آلوده را آغاز نموده است.

وی افزود در همین راستا تاکنون حدود 16500 اصله از درختان منطقه از لحاظ وجود آفت بررسی و 256 اصله درخت آلوده شناسایی که 202 اصله از مجموع درختان آلوده تیمار و 52 اصله امحا گردیده است.

وی بیان داشت :نظر به اینکه آلودگی شناسایی شده مربوط به روستاهای چاه شور، چاه آموزی، چاه حسن و طالقان می باشد به منظور جلوگیری از انتقال محموله از مناطق آلوده به مناطق سالم تمهیدات لازم شامل استقرار پست قرنطینه ، بازرسی محموله هاو غیره از طریق واحدهای مربوطه انجام می گردد.

مهندس فرخی خاطر نشان کرد: منطقه جنوب کرمان با سطح زیر کشت بیش از 30000هکتار یکی از قطب های مهم تولید خرما در کشور محسوب می گردد که با توجه به نقش تولید این محصول در اقتصاد و معیشت ساکنین منطقه حفاظت بخشی از گزند عوامل خسارت زا از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد که لازم است کشاورزان زحمتکش منطقه با مشورت با کارشناسان و متخصصین بخش در کنترل آفت و جلوگیری از ورود به مناطق سالم همکاری لازم را به عمل آورند تا از خسارت غیر قابل جبران این آفت مهم و مخر

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

طراحی و پشتیبانی فنی : اداره آمار و انفورماتیک

کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان می باشد.