امروز : پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۳

مهندس علی سالاری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جیرفت :

جیرفت رتبه اول تولید ماهیان گرمابی در استان کرمان

شهرستان جیرفت در زمینه پرورش ماهیان گرمابی در استان کرمان با ۹۲ واحد و تولید ۱۲۵۰ تن رتبه اول و همچنین در تولید ماهیان سردابی با ۷۲ واحد و تولید ۳۹۵ تن مقام اول در بین شهرستانهای جنوب کرمان را دارد.
جیرفت رتبه اول تولید ماهیان گرمابی در استان کرمان
پنج شنبه | ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۱۸:۱۳ |
کد خبر : ۴۵۶ |
اخبار داخلی

مدیر جهاد کشاورزی جیرفت گفت : شهرستان جیرفت با تولید ۱۲۵۰ تن ماهیان گرمابی رتبه اول تولید استان را به خود اختصاص داده است.به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان مهندس علی سالاری مدیر جهاد کشاورزی جیرفت در این خصوص گفت: شهرستان جیرفت در زمینه پرورش ماهیان گرمابی در استان کرمان با ۹۲ واحد و تولید ۱۲۵۰ تن رتبه اول و همچنین در تولید ماهیان سردابی با ۷۲ واحد و تولید ۳۹۵ تن مقام اول در بین شهرستانهای جنوب کرمان را دارد.
وی افزود: در راستای ترویج آبزی پروری و با توجه به استقبال کشاورزان از ابتدای سال جاری بیش از ۳۰ هزار قطعه بچه ماهی گرمابی از نوع کپور و آمور در استخرهای دو منظوره ذخیره آب کشاورزی رها سازی شد.
وی بیان کرد : پرورش ماهی در استخرهای دو منظوره کشاورزی علاوه بر تولید گوشت سفید، سبب بهبود و ارتقا شرایط معیشتی کشاورزان و باعث غنی شدن آب خروجی استخر برای مصارف زراعی و باغی می شود که مصرف کودهای شیمیایی را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد و این امر از نظر زیست محیطی و همچنین تولید محصول سالم قابل اهمیت می باشد.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

طراحی و پشتیبانی فنی : اداره آمار و انفورماتیک

کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان می باشد.