امروز : جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۱

دکتر فرامرز رستگاری مدیر زراعت سازمان :

هشدار سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان پیرامون خرید بذور سبزی و صیفی

کشاورزان بذر مورد نیاز خود را از فروشگاه ها و عوامل مرتبط با شرکت های وارد کننده که لیست آنها از طریق این سازمان اطلاع رسانی می گردد با فاکتور فروش خرید و دریافت کنند .
هشدار سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان پیرامون خرید بذور سبزی و صیفی
یکشنبه | ۱۳۹۸/۰۴/۰۹ - ۱۲:۵۰ |
کد خبر : ۳۶۹ |
اخبار داخلی

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان دکتر فرامرز رستگاری مدیر زراعت اظهار داشت:
بخش عمده‌ای از بذور هیبرید سبزی و صیفی قابل کشت و مورد نیاز کشور، وارداتی می باشد و همه ساله توسط شرکت ها و نمایندگی های مجاز وارد کشور شده و از طریق نمایندگی‌ها یا فروشگاه های استانی به نقاط مختلف کشور حمل و در بین کشاورزان توزیع می گردد .
وی گفت : از سال قبل به دلیل تحریم‌های ظالمانه و تحمیلی ، تغییرات نرخ ارز ، مشکلات مبادله ارز، خرید ، ترخیص و توزیع برخی از نهاده ها با تأخیر انجام شده و با بروز خلاء کالای مورد نیاز و تقاضا، زمینه سوء استفاده شبکه های دلالی و افراد سودجو فراهم گردیده که در نهایت با ایجاد تبلیغات کاذب، موجب تغییر و نوسانات قیمت ،ایجاد بازار سیاه ، جعل و تقلب و تحمیل خسارت جبران ناپذیری می گردند. .
وی با اشاره به پیگیری های مستمر سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان افزود: برابر نیاز و تقویم زراعی بذر مورد نیاز محصولات سبزی و صیفی و جالیزی از جمله پیاز ، گوجه فرنگی و خیار،هندوانه از طریق شرکت های وارد کننده به اندازه کافی تامین و با حمل به منطقه در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد و کشاورزان تحت تأثیر تبلیغات قرار نگیرند.
وی از کشاورزان درخواست کرد: بذر مورد نیاز خود را از فروشگاه ها و عوامل مرتبط با شرکت های وارد کننده که لیست آنها از طریق این سازمان اطلاع رسانی می گردد با فاکتور فروش خرید و دریافت کنند .
دکتررستگاری اضافه کرد: کشاورزان برای تامین بذر مورد نیاز با حصول اطمینان از اصالت و لیبل بذر و بسته بندی از ارقامی که توصیه و اطلاع رسانی می گردد خریداری و از خرید و کاشت ارقام ناشناخته جدا خودداری نمایند.
وی بیان داشت: با توجه به کمبود بذر پیاز مینروا (مشکلات ناشی از ترخیص ، عدم امکان مبادله قیمت شرکت‌های واردکننده و تولیدکننده ) تعدادی از افراد سودجو از طریق کشور عراق ، امارات و پاکستان با جعل لیبل بسته بندی اقدام به فروش بذر تقلبی نموده اند، که کشاورزان بایستی از خرید خودداری و اگر کسی هم خریداری نموده می تواند از طریق قوه قضاییه و تعزیرات حکومتی پیگیری کند .
مدیر زراعت سازمان افزود: بسته بندی بذر مینروا اصلی شامل قوطی با لیبل پررنگ ENZA ZADEN ، سطح مقطع انتهای قوطی دارای دایره های موج دار و انتهای قوطی خمیدگی دارد و در نوع قوطی تقلبی که کوتاهتر می باشد، لیبل کمرنگ ، و انتهای قوطی صاف و بدون خمیدگی می باشد.
وی گفت: از نمایندگی و عوامل توزیع فعال عمده ، شرکت های فلات، شیمی یزد، بهتا ، مواد زراعی، بذرایرانیان و گل سم در جنوب کرمان آقایان بهنام بحرینی، علی بحرینی، عزیز بحرینی، مهدی بیگ، جمیله مرادی ، حسن شریفی، هدایت صباحی، اسحق اکبری مهنی، حسن یاوری، علی امیری یزدی و علی حسینخانی می باشند که عمده بذر هندوانه، گوجه فرنگی و پیاز را تامین و با قیمت مصوب توزیع می کنند.
مدیر زراعت سازمان با اشاره به قیمت عمده فروشی اقلام عمده بذور قابل توصیه برخی از محصولات افزود: بایستی عوامل با قیمت درج شده به فروش برسانند .
دکتر رستگاری قیمت عمده فروشی بذور برخی محصولات سبزی صیفی را به شرح ذیل اعلام کرد:

۱. بذر پیاز سوبرانا هر قوطی ۵۰۰ هزار تومان .

۲. بذر پیاز سایروس هر قوطی ۸۱۰ هزار تومان.

۳. بذر پیاز هیبرید ۴۰۴۳ هر قوطی ۸۲۶ هزار تومان.

۴. بذر پیاز افریگرو هرکیلو ۴۳۱ هزار تومان.

۵. بذر خیار رویال هرقوطی ۲۹۰ هزار تومان.

۶. بذر خیار سهیل هر عدد ۲۱۰۰ ریال.

۷. بذر خیار سالار هر عدد ۳۸۸۰ ریال.

۸. بذر هندوانه کریسمون میکادو هر کیلو ۲۳۹۸۰۰۰ تومان .

۹. بذر هندوانه میکادو هر کیلو ۲۰۳۵۰۰۰ تومان.

۱۰. بذر گوجه فرنگی سانسید ۶۱۸۹ هرقوطی یک میلیون تومان.

۱۱. بذر گوجه فرنگی متین هرقوطی ۵ هزارتایی ۵۰۴ هزارتومان.

۱۲. بذر گوجه فرنگی ایدن هر پاکت ۱۰۰ هزارتایی ۵۸۵ هزارتومان.

وی اضافه کرد: با ارسال و تحویل سهمیه بذر پیاز سایروس، ویکتوریا و وکیما در منطقه اطلاع رسانی انجام و قیمت ها به‌طور مستمر از طریق شبکه ، کانال های اطلاع رسانی و مراکز جهاد کشاورزی اعلام می گردد.
وی در پایان به کشاورزان جنوب کرمان توصیه کرد : با مشاهده هر گونه موارد تخلف و یا انحراف از قیمت های اعلامی موضوع را از طریق مراکز جهاد کشاورزی ،تعزیرات حکومتی و همچنین تماس با شماره تلفنهای

۰۳۴۴۳۲۶۱۳۱۷
۰۳۴۴۳۲۶۱۳۱۸
۰۳۴۴۳۲۶۰۰۱۳
اعلام و پیگیری نمایند.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

طراحی و پشتیبانی فنی : اداره آمار و انفورماتیک

کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان می باشد.