امروز : دوشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۴

دکتر فرامرز رستگاری مدیر امور زراعت سازمان :

توصیه های فنی برای کشت های تابستانه

به منظور حفظ حاصلخیزی خاک و جلوگیری از فرسایش خاک ، حتی المقدور نسبت به حفظ بقایای گندم اقدام و از شخم زدن و سوزاندن خودداری گردد.
توصیه های فنی برای کشت های تابستانه
سه شنبه | ۱۳۹۸/۰۳/۰۷ - ۱۲:۴۸ |
کد خبر : ۳۳۴ |
اخبار داخلی

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان دکتر فرامرز رستگاری مدیر امور زراعت سازمان با توجه به نزدیک شدن به فصل کشت محصولات تابستانه از جمله حبوبات ، ذرت و کنجد و ضرورت تأمین نهاده‌ها از جمله بذر، کود، رعایت چندنکته را به کشاورزان جنوب کرمان توصیه کرد
وی گفت: به منظور حفظ حاصلخیزی خاک و جلوگیری از فرسایش خاک ، حتی المقدور نسبت به حفظ بقایای گندم اقدام و از شخم زدن و سوزاندن خودداری گردد.
وی اظهارداشت: برای کشت حبوبات پس از گندم، کشت به صورت مستقیم در بقایا یا با زدن یک دیسک سبک با استفاده از بذرکارها انجام شود.
دکتر رستگاری افزود: برای تامین بذر ذرت، ضمن عقد قرارداد کاشت و ثبت سامانه بهره برداری ، بذر مورد نیاز را از فروشگاه های معتبر و مورد تایید سازمان جهاد کشاورزی تهیه و در زمان خرید فاکتور فروش دریافت نمایید.
وی توصیه کرد: کشاورزانی که متقاضی کاشت بادام زمینی می باشند با مراجعه به مراکز جهاد کشاورزی و عقد قرارداد کاشت میزان نیاز بذری خود را کتبا اعلام تا برای تامین بذر استاندارد و قابل کشت در منطقه برنامه‌ریزی لازم صورت گیرد.
مدیر زراعت سازمان به کشاورزان تاکید کرد: برخی از فروشگاه های استان فارس و همچنین برخی اشخاص، بذر پیاز با بسته بندی قوطی های تحت عنوان پیاز سفید زودرس دیاموند (Early white diamound)عرضه می‌کنند این بذر تقلبی و فاقد اصالت و ثبت سفارش می باشد لذا ضمن خودداری از خرید، اطلاعات شخصی یا فروشگاه را به شماره تلفن‌هایی ۱۸-۰۳۴۴۳۲۶۱۳۱۷ اعلام نمایند .
وی از کشاورزان خواست برای تامین بذور انواع محصولات سبزی و صیفی و جالیزی ضمن مراجعه به فروشگاه های معتبر ، در زمان خرید فاکتور فروش دریافت تا امکان پایش و نظارت بر قیمت ها به سهولت میسر گردد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

طراحی و پشتیبانی فنی : اداره آمار و انفورماتیک

کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان می باشد.