امروز : شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۸

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان:

امضای تفاهم نامه سه جانبه برای استفاده و بهره وری مناسب از برق کشاورزی جنوب استان در جیرفت

در جنوب استان کرمان بیش از ۷ هزار چاه کشاورزی برقی وجو دارد که زمینه مناسبی برای همکاری کشاورزان با شرکت توزیع برق جنوب استان در پیک مصرف تابستان برای کاهش مصرف است .
امضای تفاهم نامه سه جانبه برای استفاده و بهره وری مناسب از برق کشاورزی جنوب استان در جیرفت
دوشنبه | ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ - ۰۹:۴۶ |
کد خبر : ۳۱۷ |
اخبار داخلی

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان با هدف بهره وری مناسب از برق کشاورزی تفاهم نامه سه جانبه در سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان در جیرفت بین سازمان جهاد کشاورزی جنوب ، شرکت توزیع برق جنوب استان و خانه کشاورز جنوب استان امضا شد.
در حاشیه این امضای تفاهم نامه مدیر عامل شرکت توزیع برق جنوب استان گفت: در جنوب استان کرمان بیش از ۷ هزار چاه کشاورزی برقی وجو دارد که زمینه مناسبی برای همکاری کشاورزان با شرکت توزیع برق جنوب استان در پیک مصرف تابستان برای کاهش مصرف است .
مهدوی نیا افزود: کشاورزانی که از ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریورماه برای امضای تفاهم نامه و خاموش کردن ۴ ساعت از موتور پمپها از ۲۴ ساعت شبانه روز با شرکت توزیع برق جنوب استان قرارداد را امضا کنند مشوقهایی در نظر گرفته شده است.
وی بیان کرد:در صورتی‌که مشترکان کشاورزی، همکاری لازم را در سال‌جاری با صنعت برق داشته باشند با توجه به دستورالعمل‌های مربوطه هیچ مبلغی بابت صورت‌حساب برق مصرفی خود در طول یک ماه پرداخت نمی کنند و از ۱۷۴ تا ۲۰۰ هزار تومان هزینه تشویقی نیز دریافت می کنند.
مدیر عامل شرکت توزیع برق جنوب استان گفت: سال گذشته بیش از ۵۵۰۰ کشاورز در جنوب استان با شرکت توزیع قرارداد امضا کردند که این میزان ۷۷ درصد مشترکان برق کشاورزی در جنوب استان را شامل می شود و به آنها بیش از یک میلیارد تومان مشوقهای قانونی داده شد.
رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان هم گفت: با توجه به امضای این تفاهم نامه از ظرفیت کارشناسان پهنه کشاورزی در جنوب استان و مراکز خدمات کشاورزی در مراکز دهستانها برای ترویج و تشویق کشاورزان به امضای این تفاهم نامه و استفاده از مشوقها اقدامات میدانی انجام خواهد شد.
دکتر برخوری با بیان اینکه ما در حوزه کشاورزی ارزش بسیار زیادی برای برق و آب قایل هستیم افزود: با همکاری شرکت توزیع برق جنوب استان زمینه همکاری خوبی برای اجرایی شدن این تفاهم نامه فراهم خواهیم کرد.
وی از مدیرعامل شرکت توزیع برق جنوب استان و مجموعه این شرکت به جهت همکاری با سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان به جهت همکاری در برقی کردن چاههای کشاورزی تقدیر کرد.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • مهمان - محمد امیری

  گزارش

  با سلام و خداقوت جهت جلوگیری از کاهش سطح ایستابی آبهای زیرزمینی حوزه منطقه جنوب کرمان و کنترل بهتر آن ، استفاده هرچه بهتر و بیشتر نصب کنتورهای هوشمند آب و برق برای چاههای کشاورزی بر بهبود هیدروگراف این منطقه نسبت به کنترل برداشت های بی رویه آبهای زیر زمینی ، موثر خواهد بود . و همچنین شروعی بهتر برای مدل های هیدرولوژیکی مثل HEC-HMS و تعیین حریم کیفی و ...... می باشد .
  .... بیاییم آینده را تجربه گذشته کنیم .... با تشکر امیری متخصص تاسیسات حرارتی نیرو گاهها

 • مهمان - کامران

  گزارش

  حلول ماه مبارک رمضان تبریک

  از سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان خواسته ای دارم در رابطه با آبیاری تحت فشار...
  چرا اکثر روستاها را قطره ای کرده اید ولی روستای زاروکی نه؟

  تو رو خدا بیایید زمین های زاروکی منطقه لب رودخانه را قطره ای کنید
  کارشناس بفرستید و ببینید چه آب گوارایی بخاطر سوء مدیریت، چه بی رویه مصرف میشود

طراحی و پشتیبانی فنی : اداره آمار و انفورماتیک

کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان می باشد.