امروز : شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۳

دکتر فرامرز رستگاری مدیر زراعت سازمان :

توسعه کشت پاییزه_ بهاره حبوبات در جنوب کرمان

در سال زراعی ۹۸-۹۷ با مشارکت موثر کشاورزان منطقه بیش از ۱۵۰ هکتار از اراضی منطقه با اولویت سیستم آبیاری تحت فشار به کشت عدس ، لوبیا چشم بلبلی، ماش، لوبیا چیتی و نخود قرار گرفت.
توسعه کشت پاییزه_ بهاره حبوبات در جنوب کرمان
جمعه | ۱۳۹۸/۰۲/۲۰ - ۱۹:۳۸ |
کد خبر : ۳۱۳ |
اخبار داخلی

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان دکتر فرامرز رستگاری مدیر زراعت سازمان بیان داشت: در راستای سیاست‌های اجرایی اقتصاد مقاومتی و برنامه های ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی به منظور افزایش تولید محصولات اساسی در سال‌های اخیر توسعه کشت بهاره با تاکید بر تغییر الگوی کاشت از فصل تابستان به پاییزه و بهاره ،مصرف بهینه آب، رعایت تناوب زراعی، حفظ و توسعه حاصلخیزی و باروری خاک ها، جایگزینی کشت گندم دیرهنگام پس از ذرت دانه ای در دستور کار و اولویت‌های سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان قرار گرفت .
وی افزود: در سال زراعی ۹۸-۹۷ با مشارکت موثر کشاورزان منطقه بیش از ۱۵۰ هکتار از اراضی منطقه با اولویت سیستم آبیاری تحت فشار به کشت عدس ، لوبیا چشم بلبلی، ماش، لوبیا چیتی و نخود قرار گرفت.
دکتر رستگاری اظهارداشت:بر اساس تقویم زراعی برداشت محصولات مذکور در شهرستان های جنوبی از اوایل اردیبهشت ماه آغاز گردید.
وی از جمله نکات بارز کشت در این فصل را مصرف بسیار پایین آب ، پتانسیل عملکرد وکیفیت محصول تولیدی و همچنین خسارت پایین آفات نسبت به کشت تابستانه عنوان کرد.
وی افزود: از طرفی دیگر عدس کاشت شده یک توده بومی با شاخص های منحصر می باشد که با مشورت محققین و کشاورزان برنامه اصلاحی آن جهت تولید یک رقم بوم سازگار در برنامه توسعه ای تولید بذر قرار گرفته است و انتظار می‌رود که سال‌های آینده و یک برنامه زمانبندی بتوانیم به اهداف مورد نظر دست یابیم.
مدیر زراعت سازمان در ادامه گفت: برابر بررسی‌ها و ارزیابی های میدانی تولید بیش از ۲۲۰ تن محصول دور از انتظار نمی باشد.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

طراحی و پشتیبانی فنی : اداره آمار و انفورماتیک

کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان می باشد.