امروز : شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۰

دکتر درگاهی رئیس سازمان حفظ نباتات کشور:

روند مبارزه با ملخ در جنوب کرمان رضایت بخش است.

تقریبا ۱۳۸ ریزش از کشورهای عربستان ،یمن ،عمان، قطر، امارات را در کشور داشتیم و تا به امروز بیش از ۱۰۰۰ نفر از پرسنل زحمت کش مجموعه سازمان های جهاد کشاورزی استان ها درگیر اکیپ‌های ردیابی و مبارزه با این پدیده هستند .
روند مبارزه با ملخ در جنوب کرمان رضایت بخش است.
جمعه | ۱۳۹۸/۰۲/۲۰ - ۱۹:۳۶ |
کد خبر : ۳۱۲ |
اخبار داخلی

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان دکتر درگاهی رئیس سازمان حفظ نباتات کشور در بازدید از روند مبارزه با ملخ در منطقه جازموریان گفت :از اول بهمن ماه اولین گزارش ملخ از فائو دریافت شد و احتمال حمله ملخ به کشور وجود داشت
که در ۸ بهمن ماه اولین مبارزه شروع و تا کنون بیش از ۱۵۷ هزار هکتار با این آفت بسیار خطرناک در ۸ استان مبارزه صورت گرفته است.
وی افزود تقریبا ۱۳۸ ریزش از کشورهای عربستان ،یمن ،عمان، قطر، امارات را در کشور داشتیم و تا به امروز بیش از ۱۰۰۰ نفر از پرسنل زحمت کش مجموعه سازمان های جهاد کشاورزی استان ها درگیر اکیپ‌های ردیابی و مبارزه با این پدیده هستند .
دکتر درگاهی بیان داشت از سطح ملی امکانات و اعتبارات لازم در اختیار مجموعه قرار داده شده و در روزهای آتی هم یک اعتبار تکمیلی تخصیص داده می شود.
وی بیان داشت وزارت کشور در فاز اول تقریبا ۱۰ میلیارد تومان از محل حوادث بحران در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار داده که در روزهای آتی توزیع و اعتبارات ملی هم از طرف سازمان حفظ نباتات در اختیار استان ها قرار گرفته است.
رئیس سازمان حفظ نباتات تصریح کرد سازمانهای جهاد کشاورزی در مبارزه با ملخ اگر جهادگونه عمل نمی کردند، امنیت غذایی کشور مورد آسیب قرار می‌گرفت و خوشبختانه تا به امروز هیچ گزارشی را مبنی بر اینکه به عرصه های زراعی و باغی ما آسیب وارد بشود نداشتیم .
وی خاطر نشان کرد منطقه جنوب کرمان که جزء شش استان اولیه ای بودند که مورد تهدید قرار گرفتند تا به امروز به وظایفشان بسیارخوب عمل کردند و نتیجه این موضوع این است که با توجه به فاصله بسیار نزدیکی که با مجموعه دشت جازموریان در این مجموعه داریم هیچ آسیبی را ما در بخش زراعی و باغی نداشتیم و کار مبارزه علی رغم مشکلات پیش رو بخوبی انجام شده است.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

طراحی و پشتیبانی فنی : اداره آمار و انفورماتیک

کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان می باشد.