امروز : شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۵۹

دکتر سعید برخوری رییس سازمان:

برداشت گندم از سطح بیش از ۴۰ هزار هکتار مزارع جنوب کرمان

در راستای برنامه های ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی به منظور افزایش ضریب خوداتکایی محصول استراتژیک گندم در سال زراعی ۹۸-۹۷ برنامه اجرایی در سطح ۳۴۵۰۰ هکتار و تولید ۱۷۰ هزارتن هدف گذاری گردید.
برداشت گندم از سطح بیش از ۴۰ هزار هکتار مزارع جنوب کرمان
چهارشنبه | ۱۳۹۸/۰۱/۲۱ - ۲۰:۲۰ |
کد خبر : ۲۸۰ |
اخبار داخلی

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان دکتر سعید برخوری رییس سازمان اظهار داشت: در راستای برنامه های ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی به منظور افزایش ضریب خوداتکایی محصول استراتژیک گندم در سال زراعی ۹۸-۹۷ برنامه اجرایی در سطح ۳۴۵۰۰ هکتار و تولید ۱۷۰ هزارتن هدف گذاری گردید.
وی افزود: بنا بر استقبال کشاورزان، عملیات اجرایی کاشت در سطح ۴۰ هزار و ۵۰۰ هکتار با استفاده از ۹ هزار و ۳۰۰ تن بذر اصلاح شده ارقام چمران ،چمران ۲ ،مهرگان، برات ، باژ ، افق و سیروان به پایان رسید.
دکتر برخوری بیان داشت: به منظور افزایش راندمان مصرف آب، سطحی معادل ۶ هزار و ۵۰۰ هکتار از مزارع به سیستم آبیاری تحت فشار تیپ مجهز گردید.
وی در ادامه گفت : با تلاش و مشارکت کشاورزان منطقه ، تغذیه گیاهی با استفاده از کودهای پایه مورد نیاز، کودهای سرک ازته و سطح قابل توجهی نیز به صورت کود آبیاری و محلول پاشی انواع کودهای ریز مغذی محقق گردید .
وی اظهارداشت: : علاوه بر این برنامه پایش عوامل خسارت زای زنده در طول فصل داشت توسط شبکه مراقبت و مشارکت موثر کشاورزان به نحو مطلوب انجام و همچنان ادامه دارد.
رییس سازمان در ادامه گفت: برابر پیگیری های مستمر انجام شده جلب موافقت اداره کل غله استان علاوه بر سیلوی جیرفت و کارخانه های آرد منطقه مراکز خرید در شهرستان فاریاب و رودبار جنوب راه اندازی و در شهرستان قلعه گنج نیز در دست پیگیری می باشد.
وی افزود: برای محموله‌هایی که به کارخانه‌های آرد و سیلو تحویل می گردد علاوه بر قیمت محصول به ازای هر کیلو گرم ۴۰۰ ریال کرایه حمل پرداخت می گردد.
وی بیان داشت: برابر گزارش‌های واصله عملیات برداشت در تاریخ ۲۱ اسفند ماه ۹۷ در شهرستان قلعه گنج به صورت محدود انجام و به دلیل بارندگی متوقف اما از تاریخ ۱۶ فروردین ۹۸ بطور رسمی آغاز گردید.
وی پیش بینی کرد: با توجه به نزول رحمت الهی و کیفیت عملیات بهزراعی، از سطح اجرا شده بیش از ۱۸۵ هزار تن تولید و بیش از ۱۵۰ هزارتن به مراکز خرید تحویل گردد.
وی از کشاورزان درخواست نمود : برای تحویل و تخلیه محصول با مراجعه به مراکز جهاد کشاورزی مطابق سامانه نسبت به دریافت معرفی نامه اقدام و در غیر این صورت امکان ثبت مجدد و صدور معرفی نامه در محل مراکز خرید میسر نمی باشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

طراحی و پشتیبانی فنی : اداره آمار و انفورماتیک

کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان می باشد.