امروز : شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۰

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان :

آغاز برداشت کلزا از سطح ۱۱۵۰ هکتار مزارع جنوب کرمان

به منظور دستیابی به تولید مطلوب عملیات کاشت مطابق تقویم زراعی مناسب به صورت مکانیزه با استفاده از بذور هیبرید پربازده ارقام آگامکس ، تراپر و هایولا ۵۰ محقق گردید .
آغاز برداشت کلزا از سطح ۱۱۵۰ هکتار مزارع جنوب کرمان
چهارشنبه | ۱۳۹۸/۰۱/۲۱ - ۱۱:۴۰ |
کد خبر : ۲۷۹ |
اخبار داخلی

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان دکتر سعید برخوری رییس سازمان اظهارداشت: برابر برنامه های ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی و سیاست‌های اجرایی اقتصاد مقاومتی به منظور افزایش ضریب خودکفایی در تولید دانه های روغنی در سال زراعی ۹۸-۹۷ سطحی معادل ۱۱۵۰ هکتار از اراضی منطقه به کشت محصول استراتژیک کلزا اختصاص یافت.
وی افزود: به منظور دستیابی به تولید مطلوب عملیات کاشت مطابق تقویم زراعی مناسب به صورت مکانیزه با استفاده از بذور هیبرید پربازده ارقام آگامکس ، تراپر و هایولا ۵۰ محقق گردید .
رییس سازمان گفت: با هدف مصرف بهینه آب بیش از ۳۵ درصد از سطح زیر کشت محصول به سیستم آبیاری نوین تحت فشار تیپ مجهز گردید .
وی تصریح کرد: برابر ارزیابی های میدانی صورت گرفته با توجه به تلاش کشاورزان در بهبود عملیات بهزراعی ، کنترل امراض و آفات و تغذیه مناسب، مزارع وضعیت مطلوبی دارد
وی بیان داشت : بر اساس گزارشهای واصله برداشت محصول از ۱۷ فروردین ۹۸ در شهرستان رودبار جنوب آغاز و پیش بینی می گردد از سطح مذکور بیش از ۲ هزار و پانصد تن محصول با کیفیت در جنوب کرمان تولید و به مراکز خرید تحویل گردد.
دکتر برخوری از کشاورزان درخواست کرد: قبل از برداشت با مراجعه به مراکز جهاد کشاورزی و هماهنگی با کارشناسان پهنه ،مطابق مشخصات بهره برداری ثبت شده در سامانه، نسبت به دریافت معرفی نامه اقدام و محموله های برداشت شده را به مراکز خرید فعال منطقه تحویل نمایند.
وی در ادامه گفت: به منظور تسریع در فرآیند تحویل و تخلیه و جلوگیری از هرگونه مشکل احتمالی در مراکز خرید ، به نحوی برنامه ریزی صورت گیرد که محصول به موقع برداشت و با رطوبت استاندارد و مناسب به مراکز خرید فعال تحویل گردد.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

طراحی و پشتیبانی فنی : اداره آمار و انفورماتیک

کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان می باشد.