امروز : شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۷

دکتر فرامرز رستگاری مدیر زراعت سازمان :

اصلاح الگوی کاشت و پایداری تولید در جنوب کرمان

ضمن اینکه ارزیابی محصولات جدیدی به صورت الگویی در حال انجام می باشد سطحی معادل ۳۰۰ هکتار آفتابگردان و گلرنگ ۴۰ هکتار عدس و ۱۴۰۰ هکتار انواع ملون کشت گردید. دکتر رستگاری تصریح کرد: برابر ارزیابی انجام شده محصولات ذکر شده مناسب ترین محصولات جهت کاشت پس از ذرت تابستانه و خودداری از کشت دیرهنگام گندم می باشند.
اصلاح الگوی کاشت و پایداری تولید در جنوب کرمان
شنبه | ۱۳۹۸/۰۱/۱۷ - ۱۰:۱۶ |
کد خبر : ۲۷۷ |
اخبار داخلی

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان دکتر فرامرز رستگاری مدیر زراعت سازمان اظهار داشت: در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی و برنامه های ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی به منظور اصلاح و تغییر الگوی کاشت به سمت محصولات بازار محور و بهینه کردن کشت و تولید محصولات آسیب‌پذیر در سال زراعی ۹۸-۹۷ با جلب مشارکت کشاورزان جنوب کرمان، توسعه کشت محصولاتی از جمله عدس، گلرنگ، آفتابگردان و انواع ملون بهاره با حفظ اولویت رعایت تناوب زراعی، مصرف بهینه آب ،مزیت نسبی فنی و اقتصادی در دستور کار قرار گرفت
وی افزود: ضمن اینکه ارزیابی محصولات جدیدی به صورت الگویی در حال انجام می باشد سطحی معادل ۳۰۰ هکتار آفتابگردان و گلرنگ ۴۰ هکتار عدس و ۱۴۰۰ هکتار انواع ملون کشت گردید. دکتر رستگاری تصریح کرد: برابر ارزیابی انجام شده محصولات ذکر شده مناسب ترین محصولات جهت کاشت پس از ذرت تابستانه و خودداری از کشت دیرهنگام گندم می باشند.
وی در ادامه بیان داشت :عملیات برداشت انواع ملون از ۱۵ اسفند ماه آغاز و تا پایان فروردین ماه ادامه دارد .
مدیر زراعت سازمان گفت : با توجه به ارقام مورد استفاده حداقل عملکرد ۲۵ تن در هکتار بوده و از طرفی به دلیل تولید خارج از فصل و تقاضای بازار هدف داخلی و خارجی از قیمت مطلوبی برخوردار بوده است .
وی به کشاورزان علاقمند توصیه کرد با هماهنگی کارشناسان مراکز جهاد کشاورزی از مزارع کشت شده در شهرستان های قلعه گنج ، رودبارجنوب، فاریاب ،منوجان و کهنوج بازدید بعمل آورند و از نزدیک با اصول کشت و کار و تبادل اطلاعات با کشاورزان مجری آشنا شوند.
وی افزود: کشت های ذکر شده علاوه بر کم هزینه تر بودن در مقایسه با سایر کشت های فصلی رقیب ، نیاز و مصرف آبی کمتری نیز دارند به طوری که مصرف آب آن‌ها حداکثر نصف مصرف آب در گندم می باشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

طراحی و پشتیبانی فنی : اداره آمار و انفورماتیک

کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان می باشد.