امروز : شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۳

مهندس محمدرضا قائدی فر معاون بهبود تولیدات سازمان :

توزیع ۱۱ هزار و ۷۴۶ تن نهاده دامی در ۱۰ ماهه سال جاری بین دامداران و مرغداران جنوب

با هدف حمایت از تولید داخلی، نیل به اهداف عالیه اقتصاد مقاومتی و به تبع آن حمایت از مصرف کنندگان در ۱۰ ماهه سالجاری ۱۱ هزار و ۷۴۶ تن نهاده دامی با قیمت مصوب دولتی درجنوب کرمان بین دامداران و مرغداران توزیع گردیده است.
توزیع ۱۱ هزار و ۷۴۶ تن نهاده دامی در ۱۰ ماهه سال جاری بین دامداران و مرغداران جنوب
سه شنبه | ۱۳۹۷/۱۱/۰۹ - ۱۴:۴۹ |
کد خبر : ۲۳۰ |
اخبار داخلی

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان مهندس محمدرضا قائدی فر معاون بهبود تولیدات دامی سازمان اظهارداشت: با هدف حمایت از تولید داخلی، نیل به اهداف عالیه اقتصاد مقاومتی و به تبع آن حمایت از مصرف کنندگان در ۱۰ ماهه سالجاری ۱۱ هزار و ۷۴۶ تن نهاده دامی با قیمت مصوب دولتی درجنوب کرمان بین دامداران و مرغداران توزیع گردیده است.
وی بیان نمود: نهاده های دامی با رصد و پایش مستمر همکاران بین اتحادیه های دامداران، عشایری ومرغداران در منطقه توزیع می گردد.
مهندس قائدی فر افزود: با توجه به کاهش نزولات جوی در سال جاری ، خشکسالی های سالیان اخیر، خشک شدن مراتع وبه منظور حمایت از تولید کنندگان با همکاری شرکت پشتیبانی امور دام، اتحادیه دامداران، اتحادیه عشایری و ۲۸ شرکت تعاونی فعال در زمینه تامین و توزیع نهاده های دام و طیور ، از ابتدای سال جاری ۱۹۵۸ تن ذرت ،۳۷۶۲ تن جو،۸۷۹ تن سویاو ۵۱۴۷ تن سبوس با قیمت مصوب دولتی بین دامداران و مرغداران توزیع گردیده است.
وی تصریح کرد : جنوب کرمان با دارا بودن قریب ۲ میلیون واحد دامی سالیانه ۱۲ هزار و ۵۰۰ تن گوشت قرمز، ۵۷ هزار و ۵۰۰ تن شیر خام، ۱۸۰۰ تن گوشت مرغ، ۲۴۰۰ تن تخم مرغ و ۳۴۰ تن عسل تولید می شود که نقش ارزنده ای در امنیت غذایی و اشتغال بر عهده دارد.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

طراحی و پشتیبانی فنی : اداره آمار و انفورماتیک

کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان می باشد.