امروز : جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۱۲

دکترسعیدبرخوری رییس سازمان:

هشتمین نمایشگاه تخصصی صنایع و ماشین الات کشاورزی ،نهاده ها ، آبیاری ،آبرسانی و تجهیزات گلخانه ای در جیرفت برگزار می شود.

هشتمین نمایشگاه تخصصی صنایع و ماشین الات کشاورزی ،نهاده ها ، آبیاری ،آبرسانی و تجهیزات گلخانه ای ۱۹ آبان ماه به مدت ۴ روز در سالن دانشگاه آزاد اسلامی جیرفت برگزارمی شود.
هشتمین نمایشگاه تخصصی صنایع و ماشین الات کشاورزی ،نهاده ها ، آبیاری ،آبرسانی و تجهیزات گلخانه ای در جیرفت برگزار می شود.
پنج شنبه | ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ۲۱:۰۹ |
کد خبر : ۴۸۰ |
اخبار داخلی

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان دکتر سعید برخوری رییس سازمان در این خصوص گفت: جنوب کرمان با وسعتی بیش از ۳۸ هزار کیلومتر مربع به لحاظ موقعیت خاص جغرافیایی و ویژگی های منحصر اقلیم یکی از قطبهای بزرگ کشاورزی کشور در تولید انواع محصولات زراعی باغی و گلخانه ای به ویژه محصولات خارج از فصل و نوبرانه و همچنین محصولات دامی محسوب می گردد . وی افزود : این منطقه با تولید سالیانه ۴.۵ میلیون تن انواع محصولات در تولید بیش از ۱۰ محصول مقام اول تا سوم را به خود اختصاص داده است. وی بیان داشت :با وجود پتانسیل و ظرفیت های اقتصادی در زمینه معادن و فلزات و میراث فرهنگی ،بخش کشاورزی به لحاظ پیشینه فعالیت دانش بومی، بافت اجتماعی و فرهنگی شاخص اقتصادی اول منطقه می باشد و به لحاظ ظرفیت رکوردهای ثبت شده ، هرگونه سرمایه‌گذاری در توسعه زیرساختهای بخش، اولویت افزایش بهره‌وری منابع پایه نهاده های تولید می تواند نوید بخش توسعه پایدار در تحقق اهداف امنیت غذایی می باشد. رییس سازمان خاطر نشان کرد:از انجایی که افزایش بهره‌وری در سایه توسعه فناوری کاشت، تولید و توسعه زیر ساخت‌های پس از تولید و خدمات بازرگانی محقق می گردد هشتمین نمایشگاه صنایع و ماشین آلات کشاورزی،آبیاری و تجهیزات گلخانه ای فرصت مناسبی برای ارائه آخرین دستاوردهای علمی و فنی در زیر بخش های مختلف می باشد که دست اندرکاران و فعالین بخش کشاورزان و دانشجویان، متخصصین و فعالین بازار کشاورزی با حضور و مشارکت موثر در این نمایشگاه ضمن بحث و تبادل نظر و آگاهی به اطلاعات و دانش فنی روز و ارتباط مستقیم با تولید کنندگان فروشندگی و نمایندگی های ماشین آلات و نهاده‌ها می‌توانند با عقد مشاوره و انتخاب مناسب نهایت بهره برداری را بنمایند و در جهت تحقق اهداف بخش و افزایش بهره وری منابع آب خاک و حصول ارزش افزوده مناسب و اقتصادی پویا گام بردارند. برخوری تصریح کرد: از این رو سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان از تمامی علاقمندان متخصصین و صاحبنظران و سرمایه‌گذاران دعوت می‌کند تا برای هموار کردن شرایط توسعه بخش، پایداری تولید و پویایی اقتصاد منطقه مساعدت نمایند.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

طراحی و پشتیبانی فنی : اداره آمار و انفورماتیک

کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان می باشد.