امروز : جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۱۰

اختصاصی / دکتر رستگار مدیر زراعت سازمان:

کشت بیش از ۹۰۰۰ هکتار ذرت در جنوب کرمان

مدیر زراعت سازمان گفت :عملیات کاشت ذرت در جنوب کرمان با سطح ابلاغی 9000هکتار از25 تیر ماه آغاز و تا پایان مرداد ماه ادامه خواهد داشت.
کشت بیش از 9000 هکتار ذرت در جنوب کرمان
دوشنبه | ۱۳۹۴/۱۰/۲۸ - ۱۴:۱۶ |
کد خبر : ۵۸ |
اخبار ستاد

 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان دکتر رستگار مدیر زراعت سازمان در این خصوص اظهار داشت : در راستای اجرای برنامه های ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی در جهت افزایش ضریب خود اتکایی تولید محصولات استراتژیک برنامه کشت تابستانه محصول ذرت دانه ای در سطح 9000 هکتار در جنوب کرمان در حال انجام است.

وی افزود متوسط عملکرد تولید ذرت در هر هکتار در این منطقه 7 تا 8 تن می باشد که پیش بینی می شود بیش از 69 هزار تن محصول ذرت در سالجاری در این منطقه تولید شود .

مدیر زراعت سازمان با تاکید بر اولویت کاشت به روش آبیاری تحت فشار (نوار تیپ ) افزود حتی المقدور خودداری از کشت به روش غرقابی، استفاده از بذور اصلاح شده بومی سازگار دارای تاییدیه مرکز تحقیقات ارقام شناسنامه دار در گروه های مختلف رسیدگی به ویژه میان رس زودرس(ارقام 704 ،678،540،سیمون،ماکسیما،کوردونا)، تغذیه متعادل،کم خاک ورزی و سایر عملیات بهزراعی در دستور کار قرار گیرد.

دکتر رستگار خاطر نشان کرد انتظار می‌رود کشاورزان عزیز تامین بذر دارای تأییدیه از عوامل مجاز و صلاحیت دار و اخذ فاکتور فروش از نمایندگی ها ، نگهداری پاکت بذر تا پس از کاشت ، بیمه محصول ، آبیاری به موقع و بلافاصله پس از کاشت و رعایت دور آبیاری مناسب تا حصول سطح سبز یکنواخت ، همکاری با کارشناسان پهنه و مسئولین جهاد کشاورزی در جهت ثبت سامانه منطبق بر واقعیت به منظور تسهیل شرایط خرید و فروش محصول از طریق بورس در جهت بهبود عملیات بهزراعی تولید مطلوب گام بردارند.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

طراحی و پشتیبانی فنی : اداره آمار و انفورماتیک

کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان می باشد.