امروز : شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۳۸

اختصاصی / مهندس حیدری مدیر جهاد کشاورزی کهنوج:

کاشت لوبیا و ماش جایگزینی برای ذرت دانه ای در کهنوج

با توجه به پروژه جایگزینی محصولات با مصرف کم آب به جای محصولات پرمصرف در برنامه های ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی ، تغییر الگوی کشت در دستور کار این مدیریت قرار گرفت.
کاشت لوبیا و ماش جایگزینی برای ذرت دانه ای در کهنوج
دوشنبه | ۱۳۹۷/۰۷/۰۲ - ۰۹:۳۲ |
کد خبر : ۸۶ |
اخبار داخلی

به گزارش روابط عمومی جهاد کشاورزی کهنوج، مدیر جهاد کشاورزی گفت: ۹۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان در تابستان امسال به کشت ارقامی از لوبیا و ماش اختصاص دارد.

وی بیان داشت: با توجه به پروژه جایگزینی محصولات با مصرف کم آب به جای محصولات پرمصرف در برنامه های ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی ، تغییر الگوی کشت در دستور کار این مدیریت قرار گرفته و جایگزینی و افزایش سطح زیر کشت تابستانه با لوبیا و ماش از جمله ی این اقدامات است.

حیدری خاطرنشان کرد: در سال زراعی ۹۷_۹۶ و در کشت تابستانه بالغ بر ۹۰۰ هکتار اراضی زراعی شهرستان کهنوج زیر کشت ماش و لوبیا ( چشم بلبلی، قرمز ) قرار دارد، که از این سطح ۲۵۰ هکتار آن مجهز به سیستم آبیاری تحت فشار است.

مدیر جهاد کشاورزی کهنوج گفت: پیش بینی می شود از این سطح بیش از یک هزار و ۵۰۰ تن محصول برداشت و به بازار مصرف استان های همجوار و بخشی از آن به صورت تازه خوری در بازار شهرستان عرضه می شود.
حیدری افزود: در راستای تغییر الگوی کاشت در این شهرستان محصولاتی چون کلزا، کاهو، کلم، لوبیا سبز، عدس، کدو حلوایی و ....نیز جایگزین محصولات با مصرف آب بالا شده است.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

طراحی و پشتیبانی فنی : اداره آمار و انفورماتیک

کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان می باشد.